Doručovací služba čarodějky Kiki

2. října 2017 v 7:51
Název: Doručovací služby čarodějky Kiki
Japonský název: Majo no Takkyubin
počet dílů: 1
rok vydání: 1989 - Studio Ghibling
předloha: Kniha
Drama / Fantasy / Dobrodružný
ke stažení: i s dabingem zde


V tomto filmu nejde téměř o nic, jen o vyprávění jedné malé čarodějky jménem Kiki ,která neumí nic jiného než létat.V doprovodu svého kocoura jménem Jiji. Kiki i se svým koucourem přistane v městečku a založí si svou vlastní doručovací službu.

!Pozor spoiler!
Každá čarodějka, která dovrší věku 13 let se musí vydat do světa a najít si město ve kterém se usadí na rok, aby dokázala samostatnost a soběstačnost. Kiki však neumí nic jiného než lítat na koštěti narozdíl od jiných čarodějek. Její maminka vytváří lektvary, které léčí a cestou za svým městem potká čarodějku, která umí věštit nejen lásku.
Kikin osud se naplní a ona musí letět a najít si své město. To však není tak lehké jak by se na 1 pohled zdálo. Začne velká bouřka a tak se Kiki schová do nákladního vlaku, který veze dobytek.
Nakonec však skončí ve svém vysněném městě s výhledem na moře.
A nějakou náhodou se dostane k těhotné pekařce. Vše začne když si tam u pekařky zapomene paní dudlík. Těhotná pekařka jí chce odnést avšak Kiki se nabídne. A tak pekařka ubytuje u sebe Kiki s tím, že jí vypomůže a Kiki si založí svou vlastní doručovací službu.
Kiki se začne dařit a dokonce si najde kamarádku díky které splní službu kterou má a díky které nalezne znovu svou magickou sílu o kterou přijde, protože se začne bavit se svým kamarádem.
Nakonec ho však Kiki zachrání ze vzducholodě ,která havaruje a nalezne zpět svou magickou sílu.

// Omlouvám se za zkrácení ,ale nechci vyzvonit všechno. :)

Mé hodnocení
I přesto jaký rozpočet měli a že je anime z roku 1989 se mi líbí stejně jako Laputa. Je to takové odpočinkové anime pokud už nevíte na co se podívat nebo nechcete nic složitého. ANime dávají občas i v telce a tohle bylo mezi nimi. Ti co jej neviděli stydte se :) Doporučuji ;) Mimochodem anime lze pustit i dětem. :)Nic složitého na chápání v něm není.Krom toho že animace je trochu starší si myslím, že tohle anime se opravdu povedlo. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Sarcastic Stamp by PixieDust01Books Stamp by mylastelWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooWoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherRavenclaw-Stamp by DinoclawsCharacters - Kael'thas by necromantress-stampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyHarry Potter Love Stamp by smileystampssnape stamp by laur-starOmnia Stamp by xxDark-Wolfxx