Rwby První dojem + minirecenze

17. února 2018 v 16:31 | Elfryt
Výsledek obrázku pro Rwby gif

Možná tohle anime znáte, možná ne. Anime , které je celkem akční , ale má příšernou animaci. Tedy alespoň podle mě a taky spoustu sérií ačkoliv zpočátku má díl okolo 6ti minut a dílů v 1.sérii je 16 přičemž v dalších je anime pak delší a obsahuje 12 dílů. Z počátku se mi do anime nechtělo už kvůli té zmíněné animaci, ale pokud to překousnete pak vás čeká celkem zajímavé anime. V první sérií se seznámíte s Ruby a její základní partou Xiao, Blake, Weiss, tím blondákem a celým Beaconem. Což je škola pro ty, kteří se chtějí stát lovci. Lovci loví nejen různé příšery, ale taky zločince. A Ruby se tam čirou náhodou dostane.

První série je taková celkem dobrá a zajímavá. Seznamujete se s celým anime, ačkoliv postavy nemají nijak moc prostoru , taky vám leze na nervy blonďák, která jede chvilku po Ruby, pak to schytá Pyrrha a nakonec Weiss. Takovej týpek, kterej je tam naprosto k ničemu , pořádně nic neumí a vlastně ho všichni pořád jen brání a hlídají. První série a vše se točí logicky kolem Ruby. Při bojích má člověk dojem že Ruby a Pyrrha umí nejvíc a ostatní jim zaclánějí.

Pozor již se jedná o spoiler!

V 2. sérii nenajdete opět nějak moc seznámení s ostatníma postavama. Vlastně mi druhá série přišla až taková o ničem, krom bojů. Ty to asi jako jediné zachránily. V 2 sérií konečně Ruby a její základní parta chytí jednoho ze zločinců , opět se jim podaří odrazit útok příšer. V této sérii potkáváte Penny o které se dozvídáte, že je robotka a také se na školu přidá Emerald a její parta, která jde samozřejmě proti Ruby což nikdo netuší. A taky zlouni dostávají novou posilu Neopolitu, která se sem tam ukáže, ale nic extra nečekejte a dostanou nového šéfa.

3.série je plná duelů , nejdříve party mezi sebou pak i dvojice. Samozřejmě jim zlouni delají naschvály takže se Xiao dostane do né zrovna nejlepší situace. Ale konečně dali větší prostor všem postavám a konečně má člověk pocit, že každá postava něco umí a není to jako na začátku, kdy všechny postavy byly nemastné neslané a jen Ruby byla někdo. No a aby toho nebylo málo, Pyrrah díky zlounům zabije Penny což si samozřejmě bude vyčítat. (Takže první oblíbená postava je dole.) Následně se odehrává opět boj na kocni , kdo by to čekal že? Na konci posledního dílu umírá Pyrrah, která byla jak už to tak chodí zabítá nepřítelem. ( Další oblíbená postava dole) A samozřejmě musím zmínit, že Xiao přichází o svou pravou ruku ( zas moje oblíbená postava, ale žije! )

Po tom sem na 4.sérii neměla ani moc chuť, protože potom co mě zaujalo díky 3.série tolik postav, mi většinu oblíbených sejmou. Samozřejmě v další sérii Ruby pokračuje v lovení, dostávají prostor ostatní postavy, Nora a Rei to dají dohromady a Xiao se smíří s tím, že nemá ruku a dostane mecha ruku.

Celkově kdybych to měla shrnout mi přijde 1.série o ničem, 2. celkem zaujme, ale nic extra. Postavy nevynikají jak by měli a v 3.sérii když už si konečně někoho oblíbíte tak ho zabijou. Opening není špatnej u žádné série, rozhodně to znělo dobře, ending sem vždy přeskočila. Animace nezaujala, tento styl prostě není můj. Kdybych měla na anime koukat znova ne děkuji. Rozhodně vím o spoustě lepších kousků a rozhodně záživnějších a zajímavějších.

A nakonec na anime nejspíš nebudu psát ani recenzi, ačkoliv dost jsem nad tím uvažovala, ale nakonec bych vypsala to co tady takže to berte zároven jako tak nějak něco dohromady mezi recenzí a mým dojmem. A co vy? Bavilo vás tohle anime?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Sarcastic Stamp by PixieDust01Books Stamp by mylastelWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooWoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherRavenclaw-Stamp by DinoclawsCharacters - Kael'thas by necromantress-stampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyHarry Potter Love Stamp by smileystampssnape stamp by laur-starOmnia Stamp by xxDark-Wolfxx